Titlu: Modelarea diferitelor tipuri de interacţiuni
Autori: Dorina Moroşan
Afiliere: Colegiul Tehnic de Electronică şi telecomunicaţii, Strada M. Sturza, Nr. 43, Iaşi
Abstract: Pentru realizarea programului am folosit programul Flash MX şi Cool Edit 2002. In Flash MX am realizat interfaţa, meniul, prezentarea informaţiilor prin: animaţii, text şi succesiuni de imagini. Am folosit pentru realizarea fundalului musical programul Cool Edit 2002 unde am făcut o combinaţie de melodii. Au fost necesare introducerea a mai multor layere pentru a încadra în pagină diversele elemente printre care si meniul. De asemenea am realizat animarea fiecărui element din program. De asemenea am încercat implementarea unui modul de calcul şi trasare grafică după valoare introdusă de la tastatură , dar care va fi accesibil în curând pentru ca utilizatorii să aibă acces la o mai bună înţelegere a fenomenelor fizice.